Uczniowie ZSP Zagórów na Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

565
wyświetlenia

Uczniowie 1 klasy Technikum Teleinformatycznego w ZSP Zagórów Damian Kubicki oraz Bartosz Siepielski reprezentowali nasz powiat na trzecim już Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego pt.”15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej okiem wielkopolskiej młodzieży”, który odbył się 10 maja w siedzibie Samorządu Województwa Wielkopolskiego, w Sali Sesyjnej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

W projekcie uczestniczyły prawie wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w województwie wielkopolskim.
Sesja Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego została przeprowadzona na wzór prac, jakie mają miejsce podczas posiedzenia Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Młodzież miała możliwość brania udziału w głosowaniach, a także wybrała spośród swojego grona sekretarzy obrad, przewodniczących poszczególnych komisji, a przede wszystkim prezydium Pierwszego Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego.
Młodzież, oprócz udziału w samej sesji, miała również możliwość pracy w komisjach. Powołane zostały w tym celu cztery komisje tematyczne: Komisja Infrastruktury i Przedsiębiorczości, Komisja Kultury, Turystyki i Edukacji, Komisja Rolnictwa i Środowiska oraz Komisja Zdrowia i Polityki Społecznej. Uczniowie z ZSP Zagórów zapisali się oraz zaangażowali w prace Komisji Kultury, Turystyki i Edukacji oraz Komisji Rolnictwa i Środowiska.
W trakcie sejmiku młodzież formułowała postulaty. Zwieńczeniem sesji było przyjęcie, wypracowanych podczas obrad komisji, postulatów składających się na uchwałę SMWW w sprawie: przyjęcia postulatów młodzieży wypracowanych na sesji pt.: “15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej okiem wielkopolskiej młodzieży”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ