Uczniowie zagórowskiego LO w Muzeum Adama Mickiewicza

717
wyświetlenia

Uczniowie klasy 2 i 3 Liceum Ogólnokształcącego w Zagórowie, chcąc poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się kilku ciekawostek, wybrali się do Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Wycieczka odbyła się 7 listopada b.r. Mimo niesprzyjającej pogody uczniowie z zainteresowaniem słuchali historii naszego wieszcza narodowego, a następnie aktywnie uczestniczyli w lekcji muzealnej.

Dowiedzieli się m.in., że Mickiewicz nie lubił dzieci (choć sam miał ich 6), był bardzo kochliwy i lubił romansować. Prócz tego, pisał wspaniałe dzieła, a podczas pobytu w Wielkopolsce (bawił tutaj przez ok 7 miesięcy) wszyscy właściciele okolicznych dworów zabiegali o jego obecność w swych posiadłościach. Zachwycał swoją inteligencją i osobowością.

Na koniec wszyscy aktywnie uczestniczyli podczas warsztatów podsumowujących wycieczkę po Muzeum. Czytali fragmenty “Pana Tadeusza”, zastanawiali się nad powiązaniem epopei narodowej z ziemią Wielkopolską, a na koniec zebrali zdobytą wiedzę podczas testu sprawdzającego wiedzę na temat życia i twórczości Adama Mickiewicza. Okazało się, że wszyscy wypełnili go bezbłędnie. Ta wycieczka była możliwością przeniesienia się w czasie do lat młodości Mickiewicza oraz świetną powtórką przed maturą. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni z poszerzenia swojej wiedzy na temat wieszcza narodowego.

Daria Wstawska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ