Uczniowie z Koszut w słupeckich bibliotekach

271
wyświetlenia
W Bibliotece Pedagogicznej w Slupcy

W dniu 03 października 2019 uczniowie SP Koszuty uczestniczyli w wycieczce do Biblioteki Pedagogicznej w Słupcy oraz Miejskiej Powiatowej Bibliotece Publicznej w Słupcy.

Wizytę tę zaplanowano w ramach realizowanego w roku szkolnym 2016/2017 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest promocja czytelnictwa i zaopatrzenie bibliotek szkolnych, pedagogicznych oraz publicznych w nowości wydawnicze. Uczniowie zapoznali się, z księgozbiorem biblioteki publicznej orz biblioteki pedagogicznej, dowiedzieli się czym się różnią te dwa księgozbiory, jakie książki się tam znajdują oraz jak należy, we właściwy sposób, korzystać z tych księgozbiorów.
Pracujące w bibliotekach panie przygotowały dla naszych uczniów atrakcyjne niespodzianki: zadawały uczniom zagadki dotyczące pracy bibliotekarza oraz literatury zgromadzonej w poszczególnych księgozbiorach. Starsze dzieci w Bibliotece Pedagogicznej mogły zapoznać się z internetowym księgozbiorem tej instytucji. Panie pokazały naszym uczniom, w jak łatwy i przystępy sposób można korzystać z zasobów internetowych biblioteki i jak za pomocą swoich telefonów komórkowych wypożyczać potrzebne książki. Dla wszystkich uczestników wycieczki niemałym zaskoczeniem okazały się „książki, które żyją”. Czytelnik podczas lektury takiej książki, korzystając odpowiedniej aplikacji i telefonu komórkowego, może przenieść się w zupełnie inny wymiar, może słyszeć dźwięki tam ukryte oraz niezwykłe ilustracje. Takie lektury niewątpliwie poszerzają naszą wyobraźnię. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również książki w wydaniu 3D. Jak stwierdziły dzieci- wyglądały one jak małe dzieła sztuki. Uczestnicy wycieczki zwiedzali również magazyny biblioteki pedagogicznej, swobodnie pobiegali miedzy regałami księgozbioru. Należy nadmienić, że nie wszyscy wypożyczający mogą odwiedzić to miejsce. Dzięki takiej lekcji bibliotecznej uczniowie naszej szkoły łatwiej przyswoili sobie wiadomości związane z pracą tych niezwykłych instytucji. Odwiedziny przebiegły w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ