Uczniowie z Drążnej na Nocy Naukowców w Poznaniu

326
wyświetlenia

27 września 2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej wzięli udział w zajęciach, które odbywały się na Politechnice Poznańskiej podczas Nocy Naukowców.

To noc pełna niezapomnianych wrażeń – w tym samym czasie w całej Europie odbywają się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe pod hasłem: Researchers’ Night.
Tej jednej nocy naukowcy odchodzą od swoich codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością.
Młodzież miała okazję zapoznać się z działaniem rakiet, poznać ciekawostki lotnicze, wysłuchać relacji z fascynującej podróży do państw leżących na obrzeżu Półwyspu Arabskiego. Pokaz wzbogacony został fotografiami z wędrówek po Jemenie, Omanie i Bahrajnie. Młodsi uczniowie mogli przekonać się czy można wytworzyć prąd z ziemniaka i pomidora. Spacerując po korytarzach Politechniki Poznańskiej uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się wystawie robotów z różnych dziedzin, zbudowanych przez członków Koła Naukowego i pracowników uczelni oraz podziwiali pneumatyczny stymulator rzutów karnych. Na zakończenie naszego pobytu zobaczyli model budynku z działającą instalacją wentylacji mechanicznej. Uczniowie poznali praktyczne zastosowania kamery termowizyjnej w budownictwie.

Celem wycieczki była popularyzacja nauki, zachęcenie uczniów do poszerzania swojej wiedzy oraz zaciekawienie otaczającym nas światem. Uczniowie poznawali zasady fizyki i chemii, uczestniczyli w wykładach, ćwiczeniach i pokazach. Wycieczka była bardzo udana, a uczestnicy ogromnie zadowoleni i zauroczeni przedstawionymi prezentacjami i pokazami, dzięki którym mogli z bliska zobaczyć i dotknąć niecodzienne zjawiska oraz poczuć akademicką atmosferę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ