Uczniowie wracają do szkół 1 września!

637
wyświetlenia

Jak poinformował Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piątkowski podstawowym modelem w nowym roku szkolnym ma być model tradycyjny z nauczycielem.

We współpracy z Państwowym Inspektorem Sanitarnym zostały przygotowane wytyczne, które mówią szczegółowo o tym jak zorganizować zajęcia. Wytyczne będą do wglądu na stronie MEN. Jak poinformował minister na terenie szkół nie będzie obowiązku noszenia maseczek jedynie będą obowiązywały będą zasady higieny osobistej, m.in. obowiązek dezynfekcji rąk.
Od września będę obowiązywały trzy modele nauczania w szkołach zdalne, tradycyjny i mieszany. Model mieszany to taki, w którym dyrektor szkoły po pozytywnej opinii z sanepidu podejmie decyzje, że np. część dzieci, klas, grup będzie mogła nadal uczęszczać do szkoły w tradycyjnej formie, spotykać się z nauczycielami, a część będzie jednak przechodziła na kształcenia na odległość.

Szkoły będą starały się „do minimum ograniczyć kontakt z osobami z zewnątrz”. Takie osoby, jeśli przyjdą do szkoły, będą musiały nosić maseczki i dezynfekować ręce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ