Uczniowie SP Koszuty w Laboratorium Wyobraźni

350
wyświetlenia

13 listopada 2019 uczniowie z klasy V, VII i VIII SP Koszuty byli uczestnikami wycieczki do Parku Naukowego – Technologiczno przy Fundacji UAM w Poznaniu. Celem wyjazdu było rozwijanie kompetencji naukowych, zrozumienie otaczających nas zjawisk i pobudzenie ciekawości świata, jak również odkrywanie odpowiedzi na naukowe zagadki.

Uczniowie przeprowadzali eksperymenty chemiczne, mieszali, sprawdzali i wyciągali wnioski oparte na dowodach. Jednym z doświadczeń było samodzielne przygotowanie mydełka.
Odwiedziliśmy Zieloną wystawę składającą się z czterech stref.
W Interaktywnej Ekspozycji Czasowej: Barwa, Światło, Ruch uczniowie dowiedzieli się Co to jest widzenie 3D? Jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe? Co kryje się pod pojęciem „stroboskop”? Na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie? Poprzez eksperymenty przy stanowiskach interaktywnych mogli dowiedzieć się wiele o barwach, kinie, fotografii i złudzeniach optycznych.
W Experymentarium, czyli laboratorium do prowadzenia zajęć laboratoryjnych z dziedziny fizyki, chemii, biologii, robotyki czy innych prowadzili doświadczenia chemiczne.
Trzecia strefa to Interaktywna Platformę BIG Board do sterowania wirtualnym obiektem na ekranie. Grupa graczy na platformie musiała podejmować wspólne decyzje i współpracować, bo ruch każdej osoby wpływał na rozgrywkę. Zabawa była świetna i pełna emocji.
W strefie Zaplątany umysł zajrzeli do kącika łamigłówek i zagadek logiczno-matematycznych
Zajęcia prowadzone były pod okiem ekspertów i wyśmienitych dydaktyków, którzy wszystkim entuzjastom nauki pomogli przeprowadzić rozmaite eksperymenty, analizy i badania. Uczniowie mogli się przekonać, że zjawiska fizyczne mogą być tłumaczone w niezwykle atrakcyjny i obrazowy sposób. Była to super wycieczka pełna wrażeń, nowych doświadczeń i zdobytej wiedzy w ciekawych eksperymentach.

Renata Michalak, Anna Andryszak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ