Uczniowie LO w Zagórowie pojadą do Portugalii!

826
wyświetlenia

Uczniowie z klas pierwszych i drugich liceum w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie wezmą udział w projekcie mobilności ponadnarodowej pt. „Język angielski kluczem do komunikacji w Europie”.

Przedsięwzięcie to jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Przyznana kwota dofinansowania dla zagórowskiej szkoły to 198.176 PLN, czyli wynosi niespełna 200 tysięcy złotych. Wniosek złożony przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych znalazł się na 31 miejscu na liście rankingowej na 307 wniosków złożonych z całej Polski.
Projekt został napisany dla 38 uczniów liceum, którzy wraz z 4 opiekunami wyjadą w dwóch grupach do słonecznej Portugalii na siedmiodniowy pobyt. Pierwsi uczniowie pojadą już w kwietniu, grupa druga przygotowuje się do wyjazdu w październiku. Czas trwania całego przedsięwzięcia obejmuje 12 miesięcy, językiem projektu będzie oczywiście angielski. Celem obu wyjazdów jest wzmocnienie przekrojowych kompetencji kluczowych uczniów, w tym m.in.: nauka języków obcych, rozwijanie umiejętności uczenia się, nabywanie nowych kompetencji niezbędnych do rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego europejskiego obywatelstwa.
Projekt jest w całości finansowany ze środków Unii Europejskiej i uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ