Uczniowie klas gimnazjalnych w Trójmieście

789
wyświetlenia

22 maja o 7.00 klasy IIf, IIe i pięcioro z IId, uczniowie klas gimnazjalnych “Trójki”  rozpoczęli swoją czterodniową wycieczkę  i wyruszyli na podbój Malborka, Gdańska i Gdyni.

Pierwszym etapem wyprawy był zamek krzyżacki w Malborku. Tam czekał na nich przewodnik Sebastian. Budowla największego pod względem powierzchni średniowiecznego zamku świata zrobiły na uczniach ogromne wrażenie. Do Władysławowa dotarli na obiadokolację. Kolejne dni były bardzo absorbujące. Poznali wiele zabytków Gdyni, zwiedzali okręt bojowy z czasów II wojny światowej ORP Błyskawicę, ,, Centrum Nauki Eksperyment” i Oceanarium. W Sopocie weszli do Krzywego Domu, a następnie udali się na molo. Cały czas towarzyszyła im piękna pogoda. Rynek i stare kamieniczki w Gdańsku dodawały uroku wycieczce. W Gdańsku zwiedzili także wystawę interaktywną w Ośrodku Edukacji Morskiej, w którym przy okazji uczestniczyli w lekcji ,,Tam, gdzie dowodzi kapitan”. Poza uliczkami miasta, podziwiali Motławę, Żuraw, Zieloną Bramę, Ratusz, Fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Bazylikę Mariacką, a także oglądali z wysokiej wieży panoramę Gdańska. Następnie pojechali do Europejskiego Centrum Solidarności. Ostatnim etapem podróży było Westerplatte-miejsce szczególne dla Polaków i Polski. Na koniec  zmieniła się pogoda i zaczął padać deszcz. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że Zachodnie Pomorze już za nimi tęskni. Dwukrotnie spacerowali Lisim Jarem i pokonywali klifowe wybrzeże. Późne popołudnie spędzili na plaży, podziwiając  Morze Bałtyckie.
Opiekunami wycieczki byli Karolina Wilczewska, Jacek Smuszkiewicz, Henryka Hanc i mama jednego z uczniów Wioletta Świątek.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ