Uczniowie ekonomika na stażu we Włoszech!

1989
wyświetlenia

Właśnie do szkoły wróciła kolejna grupa uczniów ZSE w Słupcy, która odbyła dwutygodniowy staż zagraniczny w Rimini we Włoszech. Tym razem w projekcie uczestniczyło 12 uczniów z klasy IIa technikum ekonomicznego (wcześniej 24 uczniów w maju i czerwcu).

Staże ekonomistów finansowane są z funduszy europejskich w ramach realizacji projektu „Polski ekonomista mobilny w Europie”, którego koordynatorem jest Joanna Gałan – nauczycielka ZSE w Słupcy. Beneficjentem projektu jest Stowarzyszenie „Razem Warto” przy ZSE w Słupcy. Koordynatorem strony włoskiej była Irena Wilard.

Od 11 września do 25 września uczniowie wraz z dwiema opiekunkami – Grażyną Garsztką i Krystyną Markiewicz uczestniczyli w warsztatach koordynowanych przez Sistema Turismo – organizację przyjmującą uczniów na staże zagraniczne we współpracy z włoską firmą Andrea Pari Comunnication.

To nie były wakacje…” – mówili uczniowie, dodając – czasami musieliśmy więcej napracować się niż na niejeden sprawdzian w szkole.”

Program rzeczywiście był bogaty, ale jednocześnie niezwykle ciekawy i motywujący. Do południa wykład i warsztaty, po południu warsztaty metodą projektu. Tworzenie prezentacji multimedialnych, tajniki skutecznej autoprezentacji, analiza SWOT, konstruowanie biznes planu, poznawanie technik marketingu, analiza i porównanie rynku polskiego i włoskiego to tylko część treści, z którymi uczniowie musieli się zmierzyć. Wszystkie efekty pracy, zarówno samodzielnej jak i grupowej, podlegały ocenianiu, w efekcie czego uczniowie nie tylko otrzymali certyfikaty, ale również oceny końcowe za praktykę. A były one bardzo wysokie, zdobycie ich nie było łatwe, gdyż zajęcia odbywały się w języku angielskim i włoskim.

Oczywiście mieliśmy czas na plażowanie, kąpiele w morzu, degustację włoskiej kuchni – włoskie lody i pizza robiły furorę. Zwiedzaliśmy Wenecję, San Marino i starożytne zabytki Rimini. Z żalem rozstaliśmy się z Hotelem Bengasi, w którym niezwykle miło nas przyjmowano. I tylko nam żal, że w tej przygodzie na wiosnę 2018 roku będą brali udział już inni uczniowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ