Tydzień Bibliotek z Biblioteką Pedagogiczną w Słupcy

396
wyświetlenia
cof

W ramach Tygodnia Bibliotek (08-15.05) pracownice biblioteki pedagogicznej przeprowadziły zajęcia edukacyjne z najmłodszymi oraz przyszłymi czytelnikami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodojewie oraz Przedszkola Gminnego w Piotrowicach.

Dzieci miały możliwość poznania wielu utworów literackich i na ich podstawie z wielkim zaangażowaniem i radością uczestniczyły w zajęciach i uczyły się bawiąc. Tematyka zajęć była różnorodna, dostosowana do poziomu wiekowego dzieci. Dotyczyła m.in.: emocji, tolerancji, motoryki narządów mowy i świata zwierząt.
Spotkanie z członkami Klubu Seniora Odrodzenie w Słupcy to kolejne działanie realizowane przez biblioteki pedagogiczne województwa wielkopolskiego, pod nazwą Czytelnicza Majówka Seniora. Podczas spotkania została przedstawiona bogata oferta biblioteki pedagogicznej. Dużym zainteresowaniem cieszył Czytak, który jest dostępny do wypożyczenia przez osoby niewidome lub słabowidzące, mając do wyboru około 120 tytułów książek czytanych przez lektora.
Seniorzy zostali zapoznani z programem i zaproszeni do udziału w projekcie o finansach w bibliotece. Potwierdzili, że edukacja finansowa jest bardzo potrzebna mieszkańcom małych i średnich miejscowości. Zainteresowanie wzbudziły zaprezentowane książki w 3D oraz z rozszerzoną rzeczywistością. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ