Tratwą:Białoruś-Pyzdry – Tratwiarze na Rock na Bagnie! (2)

1430
wyświetlenia
Goście z festiwalu Rock na Bagnie od rana odwiedzają stefana, Wojtka i Andrzeja.

Kapitan Szuszfola Stefan Rdesiński i Wojtek Kosmalski razem z przyjacielem kpt “Żółwia 3″ Andrzejem Marciniakiem od 25 czerwca płyną swoimi tratwami od granicy z Białorusią do Pyzdr w powiecie wrzesińskim.

Jak opowiedział dziś Wojtek: płyniemy już 2 tygodnie i nie mamy jeszcze dość, a to podstawa!

Początek był dobry, nawet silnik działał. Co prawda nie zwodowali tratw w Michaszówce jak planowali ponieważ było za stromo tylko dzięki jak mówią życzliwym ludziom w miejscowości Malina Borki w Augustowie na Jeziorze Necko.
Wszystko było dobrze aż do miejscowości Dębowo na kanale Augustowskim, gdzie była zamknięta śluza i żeglarze musieli szukać transportu, żeby przewieźć tratwy i dostać się do Biebrzy. Zatrzymali się w Polkowie. Tam znaleźli transport u życzliwego gospodarza, który z Polkowa przewiózł im lądem tratwy do Jesionowa na Biebrzę. Jak wspomina Stefan pogoda im nie sprzyjała i mogli płynąć z powodu silnego wiatru tylko pomiędzy godzinami 18 – 22. Dodatkowym kłopotem jest to, że nie mogą używać silnika ponieważ Biebrza leży na terenie Parku Narodowego. Okazało się, ze mają za krótkie, tylko 4 metrowe pychy a głębokość rzeki miejscami wynosi 6 metrów. Dokupili sonie drewniane uchwyty do szpadli, żeby przedłużyć pychy.
Tym sposobem dotarli do miejscowości Goniądz, gdzie trwa festiwal Rock na Bagnie. Zacumowali niedaleko i od wczoraj słuchają jak mówią nielegalnie koncertów. Okazało się, że stanowią atrakcję ze swoimi tratwami dla młodych rockmanów, którzy od rana ich odwiedzają i słuchają opowieści żeglarskich punkowców.

Podczas trwającego dziś wieczoru kapitańskiego podjęli decyzję pozostać do końca festiwalu organizowanego od lat przez Jacka Żędziana. Ciekawe czy organizatorzy wiedzą, że tak niedaleko mają w trzcinach nielegalnych i tak niezwykłych fanów?

Piotr Stróżyk

Poprzednie odcinki:
1. https://wirtualnyregion.pl/tratwa-bialorus-pyzdry-kolejna-wyprawa-stefana-i-wojtka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ