Tratwą: Białoruś-Pyzdry – Kolejna wyprawa Stefana i Wojtka! (1)

1386
wyświetlenia
Stefan Rdesiński, Wojtek Kosmalski i ich stały przewoźnik Piotr Spychała z Auto Usługi Spychała i Syn.

W nocy z 24 na 25 czerwca 2019 słupeccy tratwiarze a jednocześnie gwiazdy polskiego tratwingu Stefan Rdesiński i Wojtek Kosmalski rozpoczęli kolejną wędrówkę tratwą o poznańskiej nazwie “Szuszfol”. Tym razem towarzyszy im przyjaciel z zeszłorocznej wyprawy kpt Żółwia 3″ Andrzej Marciniak z Wielunia za Częstochową.

O drugiej w nocy do miejscowości Mikaszówka przy trójstyku granic Białorusi, Polski i Litwy, Szuszfola, Żółwia z załogą przetransportował Piotr Spychała z Auto Usługi Spychała i Syn. Pan Spychała transportuje tratwę słupeckich żeglarzy każdego roku za co mu bardzo dziękują. Do kosztów transportu dołożyły się także władze miasta w zamian za co, załoga Szuszfola lansuje Słupcę w całej Polsce.

Trasa tegorocznego spływu obliczona została na miesiąc. Panowie, a chciałoby się powiedzieć, chłopaki, ponieważ wspólnie mają 136 lat i są kolegami z jednej szkoły LO, rozpoczną spływ od granicy z Białorusią na Kanale Augustowskim i popłyną do Pyzdr na Warcie.
Zapraszamy do odwiedzin i śledzenia postępów niezwykłych podróżników za pomocą tracera. W załączeniu mapka i locja.

trasa spływu

Piotr Stróżyk

O podróży i losach niezwykłych słupczan będziemy się starali informować na bieżąco.

2 KOMENTARZE

  1. W dzieciństwie przepłynąłem łódką z namiotem tę trasę od Augustowa do Bydgoszczy i dalej do Chełmna. Przepiękne bagna Biebrzańskie i Narew do dzisiaj pamiętam. A to było ok. 50 lat temu i mieszkałem wtedy w Słupcy. No i z Wojtkiem się znałem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ