Tereny gminy Strzałkowo w wałbrzyskiej strefie ekonomicznej!

435
wyświetlenia

Tereny inwestycyjne leżące na obszarze Gminy Strzałkowo włączone zostały do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To jedna z największych i najdynamiczniej rozwijających się stref w Polsce, która obejmuje około 3800 ha terenu w ponad 50 lokalizacjach.

Aktualnie w ofercie WSSE znajduje się 13 terenów inwestycyjnych z Gminy Strzałkowo o łącznej powierzchni 253,30 ha. Docelowo ma ich być 16. Ok. 85 ha to tereny dla których obowiązują miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, pozostałe objęte są studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
Prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej niesie dla przedsiębiorców szereg korzyści. Do najważniejszych należy możliwość skorzystania z ulg podatkowych (zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT w zależności od formy prowadzenia działalności). Dla Samorządu to przede wszystkim skuteczniejsza promocja terenów inwestycyjnych.
Więcej informacji na temat Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz oferty dotyczącej Gminy Strzałkowo można znaleźć na stronie www.invest-park.com.pl oraz w zakładce „Zainwestuj w Strzałkowie” na stronie www.strzalkowo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ