Szymon Hait-XVII Konkurs Recytatorski “Wielkopolska w poezji”

461
wyświetlenia

Rozbudzanie świadomości regionalnej, uwrażliwienie na piękno języka i rodzimej kultury oraz promowanie poezji – to cele XVII Konkursu Recytatorskiego „Wielkopolska w poezji”. ZSP Zagórów reprezentował Szymon Hait, który jako jedyny promował wiersze lokalnego poety Edwarda Fiszera.

Konkurs odbył się w gmachu Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie w sobotę, 6 kwietnia. Po prezentacjach konkursowych uczestnicy mieli szansę bliżej poznać biografię Zofii Urbanowskiej oraz innych postaci związanych z naszym regionem.
O twórcach pochodzących z Wielkopolski opowiadał koniński społecznik i regionalista, Damian Kruczkowski. Szymon Hait z klasy III o profilu technik teleinformatyk, godnie reprezentował naszą szkołę a jury doceniło wybór wierszy z repertuaru Edwarda Fiszera, poety i dziennikarza urodzonego w Słupcy. Konkurs recytatorski okazał się ciekawym doświadczeniem i motywacją do udziału w kolejnych zmaganiach poetyckich zarówno dla Szymona Haita, jak i jego opiekunki, Katarzyny Maciochy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ