Szkoła Yamaha otrzymała imię Edwarda Fiszera

791
wyświetlenia

W czwartek 10 stycznia odbyło się uroczyste nadanie imienia Edwarda Fiszera Szkole Muzycznej Yamaha w Słupcy. Uroczystość miała charakter koncertu muzyki z epoki 20 – lecia międzywojennego.

Pomysł nadania szkole patrona zrodził się we wrześniu 2018. Podczas rady pedagogicznej nauczyciele wspólnie wytypowali na patrona postać Edwarda Fiszera jako jednego z najbardziej znanych artystów pochodzących ze Słupcy. Radni miejscy i burmistrz poparli pomysł i tak Szkoła Muzyczna Yamaha od dziś ma swojego patrona.
Koncert zorganizowany z tej okazji odbył się w nowej sali koncertowej placówki. Wystąpili uczniowie i mamy niektórych uczniów. Uroczyście przecięli wstęgę burmistrz miasta Słupcy Michał Pyrzyk i dyr. Arleta Adamczyk. Z całą pewnością można stwierdzić, że tak jak Państwowa Szkoła Muzyczna w Słupcy stała się od pewnego czasu kuźnią wielkich talentów muzycznych, tak Szkoła Muzyczna Yamaha króluje w regionie wybitnymi wokalistami. Mieszkańcom Słupcy pozostaje się tylko cieszyć, że tak wielu naprawdę młodych ludzi z naszego regionu ma szansę w przyszłości stać się poważnymi artystami. Gratulujemy.

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ