Szerokopasmowy Internet w Gminie Strzałkowo-podajemy miejscowości

2292
wyświetlenia
SONY DSC

W związku z realizacją projektów światłowodowych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC 2) w Wielkopolsce budowane będą nowoczesne sieci szerokopasmowego Internetu.

Przedsięwzięcie to przeprowadzone zostanie przy wsparciu środków unijnych. Dzięki POPC 2, INEA i zapewni dostęp do szybkiego Internetu dla co najmniej 500 tysięcy Wielkopolan w całym województwie. Jednocześnie doprowadzony zostanie szybki Internet do blisko 1300 placówek edukacyjnych w Wielkopolsce. Obecnie szkoły w naszej Gminie już korzystają z szybkiego Internetu. Poniżej podajemy mapkę przewidzianego montażu.

Z informacji otrzymanych od INEA w ramach POPC 2 podłączone mają zostać następujące miejscowości w Gminie Strzałkowo: Strzałkowo, Wólka, Babin, Łężec, Chwałkowice, Czekuszewo, Góry, Kornaty, Kornaty Kolonia Pierwsza, Ostrowo Kościelne, Sierakowo, Słomczyce, Słomczyce Parcele, Staw, Kornaty Kolonia Druga.

Planowane zakończenie prac budowlanych – czerwiec 2020 r.

Gmina wystąpiła z wnioskiem o rozszerzenie zakresu inwestycji o następujące miejscowości: Skarboszewo, Graboszewo, Kościanki, Młodziejewice, Paruszewo, Bielawy, Brudzewo, Szemborowo. Obecnie zaproponowane przez nas miejscowości będą analizowane.

7 KOMENTARZE

  1. Za przeproszeniem takie zadupia będą miały światłowód a centrum Strzalkowa czyli ulica Sikorskiego jest pominięta!!!! Dlaczego??

  2. Interesujące jest to, że do Strzałkowa doprowadzają infrastrukturę światłowodową, ale nie wiedzieć czemu nie do całego strzałkowa tylko dla “wybranych” mieszkańców. Trochę to nie fair.

  3. Panie Pawle wypraszam sobie jako mieszkanka owych ” zadupii” nie jesteśmy gorsi od mieszkańców Strzałkowa! A Strzałkowo przypominam to również wieś!

  4. Tak samo ma byc tylko ul. Gorna, a inne ulice z tego osiedla juz nie, wiem, ze zainteresowanie byloby wieksze niz na podlaczonych wsiach

  5. Ludzie… spokojnie, ta struktura z czasem się rozszerza, nie da się od razu wybudować wszystkiego… Myślicie, że sama firma nie chciałaby podłączyć wszystkich? I to, ze to główna ulica to ma niewiele do znaczenia bo przede wszystkim cyfryzowane są szkoły i ich okolice, oraz domy, które idą po LINI światłowodu. Trochę cierpliwości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ