Świętowanie Niepodległości w Przedszkolu w Młodojewie

589
wyświetlenia

Kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej oraz postawy patriotycznej to jeden z celów wychowania przedszkolnego. Od początku miesiąca listopada w przedszkolu w Młodojewie poruszany był temat zbliżającej się 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Już przed Świętem Zmarłych dzieci odwiedziły pobliski cmentarz i zapaliły znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza. Codziennie przedszkolacy słuchały opowieści o niedźwiedziu Wojtku, który był żołnierzem, uczyły się wierszy, „Barwy Ojczyste”, „Katechizm polskiego dziecka” wykonywały flagi i godła różną techniką oraz uczyły się śpiewać hymnu.
W pierwszych dniach listopada wśród dzieci przedszkolnych z Młodojewa i Piotrowic oraz uczniów klas I –III został przeprowadzony konkurs plastyczny pt. „Ja i moja Ojczyzna” .
9 listopada w dzień, w którym uroczyście obchodziliśmy 100 letnią Rocznicę Odzyskania Niepodległości gościliśmy w swojej placówce żołnierza Marcina Siudę. Przedszkolacy wraz z uczniami klas I –III z wielkim zainteresowaniem słuchali o ciężkiej pracy – służbie oraz o cechach charakteru jakie musi posiadać każdy żołnierz. W ramach podziękowania dzieci wręczyły wyjątkowemu gościowi laurkę z podziękowaniem oraz upominek. W tym dniu również wręczone zostały dyplomy i wyróżnienia wraz z nagrodami książkowymi za prace wykonane na konkurs.
W piątek o godzinie 11.11 wszyscy przedszkolacy i uczniowie szkoły wspólnie odśpiewali Hymn Narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ