Świętowali Dzień Seniora

1586
wyświetlenia

W sobotę (10.09) w Szyszłowie odbyła się uroczystość zorganizowana przez sołtysa, radę sołecką i radnego Stanisława Basińskiego, na którą zaproszeni zostali wszyscy seniorzy z tego sołectwa.
Przybyłych seniorów przywitał sołtys sołectwa Szyszłowo Henryk Jankowski;
– Serdecznie witam naszych dostojnych gości przybyłych na drugie już uroczyste spotkanie seniorów sołectwa Szyszłowo. Zamysłem, nas organizatorów była integracja osób starszych z naszego sołectwa. Większość z nas spędziła niemal całe dotychczasowe życie na tym terenie. Razem dorastaliśmy, spędzaliśmy młodzieńcze lata. Potem każdy z nas poszedł własną drogą, założył rodzinę i pracował dla jej dobra. Kontakt zmalał. Teraz, gdy większość z nas już jest na emeryturze i swoje obowiązki przekazała młodszemu pokoleniu, mamy czas na własne przyjemności. Myślę, że to właśnie spotkanie będzie okazją do wspomnień i mile spędzonego czasu- powiedział Henryk Jankowski.
Po czym nastąpił krótki program artystyczny w wykonaniu najmłodszych mieszkańców sołectwa. Miłym akcentem spotkania było wręczenie przez sołtysa i radnego Stanisława Basińskiego upominków dla najstarszych gości spotkania którymi byli Hildegarda Smolarek oraz Wacław Płóciennik (rocznik 1927), oraz najmłodszej uczestniczce uroczystości Urszuli Pinkowskiej.
AW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ