Święto Kreatywności w SP Koszuty

209
wyświetlenia

15 września uczniowie klas I – IV uroczyście obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia wszyscy bez wyjątku założyli stroje w kolorowe kropki.

Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Z zaciekawieniem obejrzały krótki filmik, w którym zwyczajna kropka zmieniła świat Vashti. Następnie uczniowie dzielili się swoimi przemyśleniami i uwagami.
Historia dziewczynki uświadomiła uczniom, że każdy ma jakieś zdolności, talenty, które są gdzieś głęboko ukryte i tylko czekają, by ktoś pomógł je odkryć.
Maluchy szukały kropek w przestrzeni. Te małe i większe punkciki można spotkać
w codziennym życiu. Są w niektórych literkach, w znakach przestankowych, noszą je biedronki, zdobią również kapelusze muchomorów. Kropki towarzyszą nutom i można je znaleźć na niejednej piegowatej buzi.
Uczniowie w grupach układali kompozycje z nakrętek, okrągłych poduszek, papierowych kół i magnesów. Do odrysowanych konturów kół dorysowywali dowolne elementy i tworzyli obrazy. Najmłodsi rysowali ilustracje po śladzie kropkowym. Młodzi twórcy wykazali się niezwykłą kreatywnością i stworzyli pomysłowe, kropkowe obrazy. Końcowy efekt pracy zachwycał nie tylko wykonawców, ale i pozostałych kolegów i koleżanki.
W tym dniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczno – techniczny ,,Kropki, kropeczki, okrągłe rysuneczki” , w którym królowała oczywiście kropka. Za ciekawe ujęcie tematu nagrodzeni zostali:
1. Wanda Król – klasa I
2. Hanna Matuszewska – klasa II
3. Antoni Dziarski – klasa III
4. Agata Gurgas – klasa IV
Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i kolorowe balony.
Drodzy uczniowie, podjęliście się kreatywnych działań i zabaw. Pamiętajcie, to od maleńkiej kropki zaczyna się najpiękniejsza przygoda – odkrywanie siebie i swoich talentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ