Święto Flagi z Polonezem w Jarzębince

691
wyświetlenia

Po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce 27 kwietnia w Jarzębince odbyły się uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

Przedszkolaki w czasie okolicznościowego spotkania miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i symboli narodowych. 6-latki z grupy IV „Wiewiórki” przygotowały montaż  słowno – muzyczny dla zaproszonych gości. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze i piosenki. Duże wrażenie na wszystkich zrobił taniec Polonez w wykonaniu dzieci. Można powiedzieć, że bicie rekordu Guinnessa w Polonezie rozpoczęło się w Jarzębince. Wystąpiła również grupa Muchomorków, które zatańczyły taniec ludowy.

W programie znalazły się historyczne informacje o obchodach Dnia Flagi i Konstytucji 3 maja, okolicznościowe wiersze, znane piosenki i układy taneczne. Na zakończenie wszyscy odśpiewaliśmy hymn państwowy na dziedzińcu przedszkola wciągając flagę na maszt.

Poprzez tego typu uroczystości uczymy dzieci przywiązania do ojczyzny, swego miasta. Uczymy dostrzegać jego piękno, uczymy dumy, że wszyscy jesteśmy Polakami – tymi słowami uroczystość podsumowała dyrektor przedszkola Iwona Buśkiewicz dziękując dzieciom i nauczycielom za piękne występy. Następnie głos zabrał Radny Miasta Słupca Edward Grajek nie skrywając wzruszenia i podziwu z wielkiej postawy naszych małych patriotów, podziękował gronu pedagogicznemu za ogromy wkład pracy w kształtowanie uczuć patriotycznych.

Korzystając z pięknej wiosennej pogody wszystkie dzieci przemaszerowały z flagami ulicami naszego miasta.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ