Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Koszutach

376
wyświetlenia

4 października w szkole Podstawowej w Koszutach odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.

Przez cały tydzień od 30.09. do 03.10.2019. uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia – w domu i w szkole. W szkole porozwieszano przykłady z tabliczki mnożenia, co umożliwiało łatwiejsze przypomnienie zwłaszcza trudniejszych przypadków z tabliczki mnożenia. 04 października odbyły się egzaminy z tabliczki mnożenia.
To jednodniowe Święto Tabliczki mnożenia to dzień symboliczny, który ma na celu zachęcić wszystkich do utrwalenia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
Na przerwach dwie komisje egzaminacyjne (uczniowie stali się egzaminatorami) egzaminowały ze znajomości tabliczki mnożenia uczniów naszej szkoły. Do egzaminu przystąpili uczniowie od klasy IV do klasy VIII oraz dorośli. Losowano zestaw pięciu przykładów i w ciągu 20 sekund należało udzielić prawidłowej odpowiedzi. Egzaminatorzy po zdanym egzaminie wręczali odznaki Experta Tabliczki Mnożenia i certyfikaty.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudzają w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudzają chęć zdrowej rywalizacji. Cieszymy się, że to matematyczne święto jest na stałe w szkolnym kalendarzu. Poprzez wspólną zabawę, można połączyć się z ludźmi na całym świecie.
Gratulujemy Mistrzom Tabliczki Mnożenia, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.
Jeżeli w tym dniu, każdy z nas utrwalił sobie choćby jeden przykład tabliczki mnożenia – TO WARTO BYŁO!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ