Super koderzy w SP Koszuty

159
wyświetlenia

Najmłodsi uczniowie SP Koszuty przystąpili do VII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego: „Uczymy dzieci programować”, który ma na celu propagowanie tej umiejętności wśród dzieci.

Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym wychowankom na każdym etapie ich życia. Organizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Edukacji Cyfrowej.
Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III co tydzień, podczas zajęć, będą wykonywać jedno z zadań przygotowanych przez organizatorów programu.
Za nimi już pierwsze zajęcia z programowania. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest algorytm, a następnie poszukiwali go w codziennym życiu. Ku ich zaskoczeniu okazało się, że algorytmy można spotkać wszędzie i towarzyszą nam zawsze, np. przechodząc przez ulicę, przygotowując posiłki czy nawet myjąc zęby, korzystamy z nich.
Dzięki tablicy interaktywnej uczniowie rozwiązywali zadania związane z algorytmami. Ponadto drugoklasiści na zajęciach z informatyki, w praktycznym działaniu tworzyli algorytm przygotowania kisielu poprzez tworzenie listy działań.
Już nie mogą doczekać się kolejnych zadań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ