Studenci odwiedzili gnieźnieńską komendę

259
wyświetlenia

Młodzież akademicka z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu studiująca na kierunku Gospodarka Przestrzenna uczestniczyła w okolicznościowym spotkaniu na temat charakterystyki popełnianych przestępstw na terenie miasta i powiatu gnieźnieńskiego.

W czwartek 7 września na terenie KPP Gniezno zostało przeprowadzone spotkanie zainicjowane przez dr Emilię Bogacką z udziałem grupy studentów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza studiujących na drugim roku – kierunek Gospodarka Przestrzenna. Spotkanie przeprowadzili profilaktycy społeczni st. asp. Krzysztof Socha i mł. asp. Arkadiusz Wieczorek.

Policjanci poruszyli tematy dotyczące liczby, struktur przestępstw i wykroczeń w latach 2015 – 2016 na terenie miasta Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego. Następnie przybliżyli aplikację “Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i jej wyjątkowy charakter w eliminowaniu zagrożeń. Aplikacja służy Policji jako głos społeczeństwa w reagowaniu na przejawy łamania prawa.

W drugiej części spotkania goście zapoznali się z historią budynku komendy powiatowej w Gnieźnie i postacią autora fresków znajdujących się na stanowisku kierowania jednostką, gdzie do 1939 roku znajdowała się kaplica przyszpitalna. Freski wykonał w latach 1910-1915 Stanisław Smogulecki pochodzący z Gniezna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.