Strzałkowo-Zakończenie Roku Akademickiego Uniwersytetu III Wieku

1309
wyświetlenia

Rekordowo jeżeli chodzi o liczbę uczestników zakończył się w poniedziałek 11 czerwca 2018 rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Strzałkowie.

23 września 2014 UTW rozpoczął w liczbie 71 słuchaczy. Rok akademicki 2017/18 zakończył się liczbą 327 słuchaczy. To świadczy nie tylko o dużym zapotrzebowaniu na takie inicjatywy w gminie Strzałkowo, ale o ogromnym zaangażowaniu i wsparciu władz gminy w działalność UTW. W samych sekcjach tematycznych uczestniczyły 403 osoby, co znaczy, ze sporo uczestników uczestniczyło w kilku jednocześnie.
Gmina w minionym roku akademickim przeznaczyła na UTW w budżecie 34,986 złotych. Jak z głębokim przekonaniem powiedział wójt Dariusz Grzywiński: To są według mnie bardzo dobrze wydane pieniądze!
O randze strzałkowskiego uniwersytetu świadczy fakt, że wśród słuchaczy są nie tylko mieszkańcy gminy Strzałkowo ale 26 słuchaczy ze Słupcy. W rankingu UTW w Wiekopolsce więcej słuchaczy maja tylko Poznań – 1300, Konin – 365, Leszno – 350. Wystarczy porównać wielkość tych miast i liczbę mieszkańców, a mamy prosty rachunek jak wielkim sukcesem może się pochwalić gmina Strzałkowo.
Podczas uroczystości wręczono wszystkim słuchaczom, którzy w terminie zdali indeksy dyplomy ukończenia roku akademickiego 2017/2018. Uroczystość zakończyła się niezwykłym koncertem “Podróż muzyczna z Anna Lasotą”, który zrobił na seniorach ogromne wrażenie. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani pysznym ciastem.
Ogólne wrażenie po przeżyciu tej uroczystości, to zaobserwowana nieudawana szczera sympatia z jaką organizatorzy, władze gminy i słuchacze odnoszą się do siebie nawzajem. Może to jest klucz ich sukcesu?

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ