W Strzałkowie powstanie kanalizacja sanitarna

1148
wyświetlenia

Mieszkańcy niektórych ulic Strzałkowa byli niezadowoleni, że płacą za wywóz ścieków około 200% więcej niż mieszkańcy, którzy są podłączeni do kanalizacji. Okazuję się, że problem mieszkańców zostanie w najbliższych miesiącach rozwiązany.

Urząd Gminy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich miał złożony wniosek na rozbudowę kanalizacji sanitarnej w Strzałkowie. Jak poinformował wójt gminy Dariusz Grzywiński ze względu na to, że wniosek był daleko na liście rankingowej programu istniała mała szansa na zrealizowanie projektu podłączenia kanalizacji ze środków unijnych.

W związku z powyższym samorząd gminy wyszedł z inicjatywą skorzystania z atrakcyjnej i niskooprocentowanej i w 30% umarzanej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki.

W środę, 7 lutego Rada Gminy Strzałkowo przegłosowała propozycję zmiany w budżecie gminy. W lutym na obszary ulic Zielonej, Słonecznej i wszystkich ulic za sklepem Lewiatan, przy Hali Sportowej w kierunku zachodnim będzie rozpisany przetarg na wykonanie tam kanalizacji do końca lipca 2018.

Piotr Stróżyk

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ