Strażacy testowali nowy nabytek na jeziorze

823
wyświetlenia

Na początku grudnia strażacy z OSP Witkowo otrzymali nową łódź ratunkową. Przyszedł czas, aby przetestować łódź na jeziorze.

W sobotę 8 grudnia zastęp 492-83 wraz z nową Ł2 wyjechał nad Jezioro Niedzięgiel. Sprawdzaliśmy jak wyglądają możliwości zwodowania nowej łodzi ratunkowej która została nam już oficjalnie przekazana przez władze gminy.

Oprócz samych możliwości kadłuba i silnika sprawdziliśmy łączność radiową z SKKP PSP Gniezno i Słupca oraz nawiązaliśmy łączność z bazą WOPR w Powidzu na kanale współdziałania B112 . Temperatura powietrza 5° nie była odczuwalna dzięki nowym ubraniom do pracy nad wodą.
Spotkaliśmy również komendanta ZG ZOSP RP dh Mariusza Janowicza. Podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z obsługą łodzi.

– Nowy sprzęt to nowe wyzwanie. Przed nami szkolenia z obsługi nie tylko łodzi ale i dodatkowego sprzętu który przybył wraz z łodzią. Musimy zapomnieć stare przyzwyczajenia a nauczyć się jak skutecznie nieść pomoc z nowej łodzi ratowniczej– informuje Tomasz Kuliński z OSP Witkowo.

źródło: OSP Witkowo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ