Stracili prawa jazdy za alkohol i przekroczenie prędkości!

436
wyświetlenia

Z powodu swojego nieodpowiedzialnego zachowania na drodze, dwóch kierowców z gminy Lądek musiało na pewien czas pożegnać się ze swoim prawem jazdy.

Jeden kierował pojazdem będąc pod wpływem alkoholu, drugi pędził autem w terenie zabudowanym znaczne przekraczając dopuszczalne limity.

10 listopada w Jaroszynie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali mieszkańca gminy Lądek, który będąc w stanie nietrzeźwości kierował samochodem osobowym na drodze publicznej. Badanie wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie.

11 listopada w Ratyniu policjanci drogówki zatrzymali kierowcę BMW, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 114/50 km/h (przekroczył dozwolony przepisami limit o 64km/h).
Pierwszy z nich odpowie za popełnienie przestępstwa, za które grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz oraz utrata prawa jazdy najkrócej na 3 lata i dotkliwe grzywny. Drugi popełniając wykroczenie drogowe został ukarany mandatem karnym oraz dopisano na jego koncie punkty karne. Prawo jazdy zgodnie z decyzją administracyjną będzie mógł odzyskać dopiero za 3 miesiące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ