Stracił prawo jazdy jako pierwszy w tym roku

2468
wyświetlenia

Mandat, punkty karne i zatrzymane prawo jazdy to efekt przekroczenia prędkości o 67 km/h w terenie zabudowanym. To pierwszy w tym roku przypadek, gdzie gnieźnieńscy funkcjonariusze skierują wniosek o cofniecie uprawnień na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w czwartek (24.01.19) około 10:00 na ul. Strzałkowskiej w Witkowie. Policjanci wydziału ruchu drogowego, którzy pełnili służbę w tamtym rejonie, zauważyli poruszającego się z dużą prędkością fiata. Mimo, iż pojazd jechał przez teren zabudowany, nie zwalniał. Funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość. Urządzenie wskazało 117 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”.

Gdy auto zatrzymało się na polecenie mundurowych okazało się, że kierował nim 41-letni mieszkaniec Witkowa. Policjanci ukarali go mandatem i punktami karnymi. Ponadto, zatrzymali jego prawo jazdy.

To pierwszy w tym roku przypadek przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym w powiecie gnieźnieńskim. W ubiegłym roku gnieźnieńscy policjanci ujawnili 50 wykroczeń tego typu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ