Starosta chce zamknąć parking, UM odmawia!

1534
wyświetlenia
SONY DSC

Kontrowersje budzi zamknięcie parkingu przy Urzędzie Miasta i Starostwie Powiatowym. Starosta Jacek Bartkowiak poinformował, że jeszcze w grudniu zamkną parking pomiędzy budynkami obu urzędów. Nie wziął pod uwagę, że do zamknięcia parkingu potrzebna jest zgoda Urzędu Miasta.

Choć na plac za budynkami starostwa i urzędu miasta mogą wjeżdżać i parkować swoje pojazdy wyłącznie pracownicy urzędów (UM i starostwa), radni oraz goście, to w rzeczywistości miejsca są zajmowane przez osoby nieuprawnione. Starostwo postanowiło więc ukrócić ten proceder. Jeszcze w grudniu zostanie zamontowany szlaban przy wjeździe dzięki czemu osoby postronne nie będą mogły korzystać z miejsc parkingowych dostępnych na tzw. podwórzu. W konsekwencji pracownicy starostwa nie będą zmuszeni parkować przed budynkiem, a co za tym idzie zwiększy się liczba bezpłatnych miejsc parkingowych dostępnych dla klientów urzędów! – publicznie informuje starosta Jacek Bartkowiak.

Urząd Miasta w Słupcy pismem z dnia 28 listopada 2019 poinformował Starostwo Powiatowe w Słupcy o niewyrażeniu zgody na montaż szlabanu.
Przedstawiona przez Starostwo Powiatowe propozycja zamknięcia terenu będącego współwłasnością Gminy Miejskiej Słupca i Powiatu Słupeckiego, a obejmującego miejsca parkingowe znajdujące się pomiędzy budynkami Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego poprzez zamontowanie szlabanu wymaga poniesienia wydatków finansowych ( koszt ok 7.000 zł plus zakup pilotów) i nie zwiększy ilości miejsc parkingowych zarówno dla pracowników jak i klientów obu Urzędów. W naszej ocenie mogłoby to spowodować negatywny odbiór społeczny.
Sprawa zamontowania szlabanu była konsultowana z radnymi Rady Miasta Słupcy, którzy jednogłośnie zdecydowali o niewyrażeniu zgody na przedstawioną propozycję.

Piotr Stróżyk

5 KOMENTARZE

  1. Poszedł bym o krok dalej parking udostępnił bym wyłącznie dla klientów UM i Starostwa a urzędnicy no cóż niech sobie radzą jak wszyscy którzy mieszkają i pracują w okolicach płatnych parkingów .
    No ale na takie zmiany pewnie nie ma co liczyć bo staroście przecież parking się należy .

    • Dlaczego to się panu staroście należy? Pobierasz ładną pensję, niech da przykład i płaci za platnych parking. Miasto zarobi, a pan starostą za bardzo nie zbiednieje…

  2. Bartkowiak, ustaw się od 7.10 do 7.30 na tymże parkingu, przetrzyj binokle i poobserwuj. Jedyne samochody, które są zaparkowane, to samochody pracowników starostwa i urzędu miasta. Nie masz pan na co pieniędzy wydawać? To po to władze miasta miały zwolnić szpital z podatku od nieruchomości, żebyś ty człowieku sobie tereny grodził wokół starostwa?

  3. Czyżby starosta chciał nam, szarym obywatelom, dać do zrozumienia, gdzie nasze miejsce? Nadczłowieka z siebie robi?

  4. Starosta słupecki Jacek Bartkowiak na swoim profilu na FB w dn. 6 grudnia br. zamieścił informację, że o 6.41 urzędy jeszcze pozamykane, a na parkingu już samochody stoją. Chcąc uwiarygodnić swoją informację zamieścił zdjęcie tychże samochodów. O 15.25 w ten sam dzień te samochody wciąż tam stały. O 15.45 samochodów ze zdjęcia już nie było. Kto nimi odjechał? Wsiadali do nich pracownicy starostwa i urzędu miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ