Środki opatrunkowe dla Afryki-SP Drążna

322
wyświetlenia

Tak jak w poprzednich latach także w tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej włączyli się do ogólnopolskiej akcji „OPATRUNEK NA RATUNEK” prowadzonej przez wolontariuszy z Fundacji Redemptoris Misio w Poznaniu.

Celem akcji było zbieranie środków opatrunkowych dla najbiedniejszych i najbardziej chorych ludzi w Afryce, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach i którzy korzystają z opieki medycznej zapewnianej im przez misyjne szpitale i przychodnie. W zbiórce brali udział uczniowie wszystkich klas szkoły wraz z wychowawcami.
W wyniku przeprowadzonej zbiórki udało się zebrać znaczną ilość opatrunków, które poprzez poznańską fundację przekazane zostaną potrzebującym w Afryce. Zebrane środki opatrunkowe: gazy, bandaże, plastry i rękawiczki jednorazowe pomogą w opatrywaniu ran w misyjnych szpitalach i przychodniach. Zebrane podczas tegorocznej akcji opatrunki wolontariusze Fundacji „Redemptoris Missio” będą stosować m.in. w Kamerunie, Zambii, Rwandzie, Kenii, Togo, Ghanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ