Srebro i tytuł V-ce Mistrza Polski dla Marii Stranc

993
wyświetlenia

W tym roku w Pleszewie 30 września odbyły się Mistrzostwa Polski Karate WKF Juniorów Młodszych i Juniorów. W tych kategoriach wiekowych w Sokole mamy dwie zawodniczki, które mogą wystartować w tej rangi zawodach.

Zaczęło się trochę pechowo, bo Natalia Tomalak startująca w kumite juniorek młodszych już w pierwszej walce trafiła na brązową medalistkę tych mistrzostw i pechowo przegrała tą walkę. Była najmłodszym rocznikiem w tej kategorii więc będzie jeszcze okazja powalczyć o medale na kolejnych mistrzostwach.

Drugą uczestniczką tych mistrzostw była Maria Stranc, która już w sierpniu, obozem kondycyjnym rozpoczęła przygotowania do startu w tegorocznych Mistrzostwach Polski. Walki eliminacyjne nie były spacerkiem, bo wszystkie zawodniczki przyjechały dobrze przygotowane i chciały również sięgnąć po medale. Dobra technika Marii i dojrzałość taktyczna pozwoliła jej dotrzeć do finału pokonując m. in. Magdalenę Kruczek z klubu Nidan Zawadzkie medalistkę ubiegłorocznych Mistrzostw Polski.

Finał to ciężka walka z Natalią Kuzioła zawodniczką klubu Senshi z Tczewa. Obie zawodniczki spotykały się na matach w różnych turniejach i to ze zmiennym szczęściem. Początek walki to dominacja naszej zawodniczki i zdobycie pierwszego punktu. Daje to, wg nowych przepisów wymuszających jakoby aktywność od początku walki, niewątpliwą przewagę, bo przy remisie zwycięstwo przypada temu zawodnikowi, który zdobył pierwszy punkt. Obie zawodniczki przez cały czas podejmowały różne akcje, ale w ocenie sędziów nie kwalifikowały się do przyznania punktu. Po jednej z kolejnych akcji gdy przeciwniczka Marysi wyprowadzała technikę nożną, nasza zawodniczka skontrowała to techniką ręczną. Pomimo że przeciwniczka nie do końca wyprowadziła prawidłowo technikę, a Marysia idealnie trafiła ją w tułów sędziowie przyznali dwa punkty Natalii Kuzioła. Wtedy Maria zaczęła dosłownie pogoń za przeciwniczką, która robiła wszystko, żeby nie doprowadzić do remisu. W konsekwencji brakło Marysi czasu, no i trochę szczęścia, żeby sięgnąć po najwyższe trofeum.

Srebrny medal i tytuł Vice Mistrza Polski Karate WKF trafił w ręce Marysi Stranc reprezentującej Klub Sportowy Sokół Kleczew. Jest to tym cenniejszy medal, że Karate WKF (World Karate Federation) jest już sportem olimpijskim i w 2020r będzie na Olimpiadzie w Tokio. Miejmy nadzieję, że to spowoduje jeszcze większe zainteresowanie dzieci i młodzieży tą dyscypliną. Zapraszamy wszystkich chętnych na treningi we wtorki i czwartki na godzinę 18.00 na salę przy ul. Białobrodzkiej w Kleczewie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ