SPS wygrywa sparing z czołową drużyną II ligi

407
wyświetlenia

To bardzo uprzejme ze strony drużyny “LUKS Wilki Wilczyn”, z czołówki II ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn, że zgadza się przyjeżdżać na sparingi dla początkującego w lidze SPS Konspol Słupca.

Mecz rozpoczął się przegranym setem SPS – u. Jednak kolejne trzy sety jak powiedzieli trenerzy były pierwszymi i historycznym zwycięskimi setami nad Wilczynem. W efekcie nasi siatkarze wygrali to spotkanie 3 : 2. Ktoś może zapytać dlaczego przy wyniku 3 : 1 grano dalej. Takie było założenie sparingowego spotkania, zagrać ze sobą 5 setów bez względu na wynik.

Nie da się ukryć, że taki wynik może budzić zbyt wielkie nadzieje fanów naszych chłopaków. Trzeba ostrożnie mierzyć siły na zamiary. Trenerzy i zawodnicy dadzą z siebie wszytko, ale jak powiedział jeden z trenerów ten rok jako inauguracyjny podstawowym celem zespołu SPS -u jest utrzymanie się w II lidze, ogranie się z wieloma lepszymi zespołami i osiągnięcie jak najlepszego wyniku na koniec sezonu.

W rozmowie z jednym z czołowych zawodników drużyny z Wilczyna usłyszałem opinie optymistyczną.

“Nie wygrają drugiej ligi w tym roku ale znając zespoły II ligowe, ponieważ z nimi już gram od dawna, SPS jest lepszy od kilku drużyn w II lidze. W tym sezonie powinni się nastawić na przetrwanie i ograć się. “

Życzymy zatem powodzenia od całej redakcji.

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.