Sprzątanie świata z OSP Bielsko!

167
wyświetlenia

Wzorem ubiegłego roku jednostka OSP Bielsko ponownie włączyła się w międzynarodową kampanię “Sprzątanie świata”, której celem jest wspólne dbanie o środowisko. Polska uczestniczyła w niej po raz 28 a tegoroczne hasło brzmiało “Myślę, więc nie śmiecę”

Na naszym terenie akcję udało się przeprowadzić dnia 25 września 2021 roku. Zaangażowaliśmy dzieci i młodzież do wspólnego dbania o środowisko i najbliższe otoczenie.
Na zbiórce przy remizie zebrali się członkowie Dziecięcej Drużyny Pożarniczej oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wraz z opiekunami. Nastąpił podział na grupy i każda z grup zaopatrzona w rękawiczki i worki wyruszyła na spacer po miejscowościach Bielsko i Podbielsko w celu pozbierania śmieci.
Podczas akcji zebrano kilka worków śmieci. Cieszy nas fakt, że śmieci było mniej niż w ubiegłym roku, jednak widzimy, że wciąż nasze otoczenie jest zaśmiecane
Powyższa akcja została zwieńczona wspólnym ogniskiem, podczas którego odbyło się spotkanie i pogadanka z Nadleśniczym Nadleśnictwa Miradz panem Wojciechem Wojtasińskim. Uczestnicy akcji otrzymali od zaproszonego gościa gadżety Nadleśnictwa Miradz oraz słodkie upominki, za co serdecznie dziękujemy
To był pracowity dzień, a zarazem wspólna lekcja poszanowania środowiska

Inf i fot OSP Bielsko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ