Spotkanie z Łukaszem Kaczmarkiem, autorem pracy o Szelucie

404
wyświetlenia

W lokalu Słupeckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego przy ul. Warszawskiej w Słupcy odbyło się spotkanie z doktorem Łukaszem Kaczmarkiem, który obronił rozprawę doktorską na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim pt. „Twórczość Apolinarego Szeluty w kontekście muzyki europejskiej pierwszej polowy XX wieku”.

W spotkaniu wzięli udział: władze Słupeckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego na czele z prezesem Teresą Więckowską, Honorowi Członkowie Maciej Nowacki, Maciej Fiszer i Władysław Szymański. Zaszczycili spotkanie Dyrektor Muzeum Słupeckiego Beata Czerniak i Zastępca Burmistrza Słupcy Jacek Szczap.
Dr Łukasz Kaczmarek podziękował za umożliwienie, przed laty i pomoc przy poszukiwaniu informacji i źródeł o kompozytorze Młodej Polski Słupczaninie Apolinarym Szelucie.
Doktorant podarował swoją pracę Słupeckiemu Towarzystwu Społeczno-Kulturalnemu.
Padał podczas spotkania pytania związane z kompozytorem a także z pisaniem pracy, szukaniem materiałów i obroną. Dr Łukasz wyczerpująco odpowiadał na zadane pytania.
Cieszymy się, że została napisana praca o naszym współmieszkańcu. Zadałem pytanie. Kto jeszcze o kompozytorze podjął trud napasania pracy naukowej?
W latach 80-tych napisała prace o pieśniach Szeluty Aleksandra Kamińska-Rykowska w 2016 roku na Akademii Muzycznej w Poznaniu.Także o A. Szelucie pisali: Krystyna Winowicz i Bogna Wojciechowska – Honorowy Członek STSK, Tadeusz Kubacki, Beata Czerniak.
Profesjonalną płytę z utworami A. Szeluty wydało Muzeum Słupeckie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ