Spotkanie z fryzjerką w Przedszkolu w Młodojewie

797
wyświetlenia

W dniu 25.02.2020 przedszkole w Młodojewie miało możliwość gościć specjalnego gościa – była nim Pani fryzjerka, która z chęcią przybyła do przedszkola i przyniosła całą torbę ciekawych rzeczy, których używa podczas swojej pracy.

Z dużym zaciekawieniem dzieci obserwowały, gdy Pani wyjmowała „swoje skarby”, omawiając je i przy okazji zachęcając dzieci do zgadywania do czego dana rzecz służy.
Na stoliku pojawiły się prostownica, suszarka, maszynka do strzyżenia, pędzel do omiatania włosków, zwany karkówką, grzebienie, szczotki, lakier i pianka do włosów, wałki, przyrządy do malowania włosów, spineczki, gumeczki. Każdej rzeczy można było dotknąć.
Dzieci mogły zobaczyć pracę fryzjera „na żywo”. Kilkoro przedszkolaków zgodziło się być modelami . Dzieci siadały na specjalnie przygotowanym miejscu, zakładając na siebie „pelerynkę”. Pani Kasia wykonała zarówno dziewczynkom jak i chłopcom fryzury. Dziewczynki miały zaplatane warkocze oraz koki, natomiast chłopcy byli najczęściej czesani w irokeza. Jeden chłopiec nawet zgodził się na pomalowanie włosów specjalnym sprayem . Dzieci bardzo chętnie słuchały Pani Kasi i dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy.
Na zakończenie przedszkolaki podziękowały naszemu gościowi wręczając pamiątkową laurkę.
To była cenna lekcja. Wszystkie przedszkolaki miały okazję podpatrzeć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjerki. Bardzo dziękujemy Pani Kasi za chęć przybliżenia przedszkolakom pracy fryzjera, za zaangażowanie i serdeczność okazaną Naszemu Przedszkolu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ