Spotkania Odpustowe w Muzeum Regionalnym

1235
wyświetlenia

XIX Spotkania Odpustowe ku czci  patrona miasta św Wawrzyńca rozpoczęły się od 16.00 przed  Muzeum Regionalnym. Organizatorzy przygotowali w ramach imprezy mniej więcej to samo co w poprzednim roku. Frekwencja dopisała.

Uczestnicy mieli możliwość obejrzeć i zakupić towary na straganach z wyrobami rękodzieła artystycznego. Duze zainteresowanie jak zawsze wzbudziły wród młodszych pokazy bicia odpustowej monety, lepienia garnków i wyplatania koszyków i specjalnie przygotowane warsztaty artystyczne dla dzieci. Przemiłe panie z MDK częstowały pysznymi ciastkami wawrzynkowymi w kształcie Św. Wawrzyńca. Stowarzyszenie “Danka” miało dla uczestników odpustowy poczęstunek  . Fenomenalne kiszone ogórki i pajda chleba z domowej roboty wysmienitym smalcem. Radna Ewa C. członkini stowarzyszenia zjadła aż trzy kromki.

Spotkaniom towarzyszyło otwarcie nowej wystawy, na której pojawią się pejzaże, związanej ze Słupcą i Zagórowem wybitnej artystki malarki, Grażyny Harmacińskiej – Nyczki.

W koncercie odpustowym zagrała tym razem góralska kapela “Walasi”. Trudno oceniać gre muzyków ale wokalistka śpiewała w tak przejmujący sposób i miała tak niezwykłą barwę głosu, ze chwilami oczy się same zamykały żeby z tym jej dźwiękiem pobyć bez widoku świata.

Piotr Stróżyk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ