Spotkali się w sprawie likwidacji grobów

1272
wyświetlenia

Okazuje się, że spokojem i rozsądnymi negocjacjami wiele problemów można rozwiązać. Po wcześniejszym porozumieniu Słupeckiego Towarzystwa Społeczno Kulturalnego, proboszcza Tomasza Rysia i burmistrza Michała Pyrzyka problem likwidacji grobów nie powinien już nikogo martwić.

Około południa 11 września, na słupeckim cmentarzu parafialnym spotkały się strony zainteresowane zachowaniem starych nagrobków. Według dzisiejszych ustaleń STSK ma utworzyć listę grobów, którymi chce się zająć i przekazać do dokumentacji cmentarnej parafii. Poza tym groby będą opatrzone tabliczkami, które prezentujemy poniżej.

Groby będą reperowane między innymi ze dotacji miejskich. Dbać o nie na co dzień będzie STSK.
Prezes STSK Teresa Więckowska zasugerowała, że przed dniem zmarłych można by zaproponować akcję starszym rocznikom szkół miejskich w celu zadbania o wygląd grobów na słupeckim cmentarzu.
Jak zapewnił zebranych proboszcz Ryś, nie jest jego celem likwidacja grobów. Tylko w wyjątkowych przypadkach, kiedy grób już nie przypomina mogiły, lub kiedy rodzina chce zlikwidować z własnej woli może nastąpić likwidacja.

Piotr Stróżyk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ