Spławski przeciwny wysokim zarobkom Kukulskiego w Gminie Słupca!

1413
wyświetlenia

Podczas XXIX Sesji Rady Gminy Słupca, w dniu 29 października 2020, godz. 12:00 radny Kazimierz Spławski okazał zaniepokojenie poborami obecnego radnego powiatowego Bogdana Kukulskiego (PiS). Przedstawiając wysokie pobory Kukulskiego w UG Słupca zadał pytanie:”Kim ten człowiek jest?”

Według radnego gminy Spławskiego Kukulski zarobił w ciągu roku w Gminie Słupca 98154 złote, co daje miesięcznie 8180 złotych. Spławski zasugerował, żeby Gmina Słupca, która nie ma pieniędzy zaczęła szukać oszczędności u siebie i wśród wynagrodzeń niektórych pracowników. Bogdan Kukulski, jak twierdził radny gminy nadal ma wynagrodzenie doradcy wójta.
Bogdan Kukulski jest aktualnie kierownikiem od dróg gminnych od października 2020. Przedtem był inspektorem dróg gminnych. Jak mówi Kazimierz Spławski zmiana stanowiska nastąpiła w okresie, kiedy rozpoczął sprawdzać zarobki Kukulskiego.
Na pytanie o tą sytuację wójt gminy Grażyna Kazuś obiecała, że odpowie na to pytanie i zaprosi radnego do gabinetu na rozmowę. Radny jednak poprosił o oficjalną odpowiedź na piśmie albo jak mówi “na łączach”.
Zapytałem przewodniczącego rady gminy Kopczyńskiego, czy rada mogłaby się tym zająć i zmniejszyć zarobki Bogdana Kukulskiego. Przewodniczący rady odpowiedział, że rada gminy nie ma takich uprawnień. Sadzę, że nie dostanę odpowiedzi od wójtowe i że nic się w tej sprawie nie zmieni – mówi radny Kazimierz Spławski.

Piotr Stróżyk

8 KOMENTARZE

  1. Dziwi mnie że tylko 8 tysiaków. Przecież to wstyd. Powinien mieć co najmniej 12 albo 15 tysięcy. Jak mieć wszystko w dupie to po całości

  2. pracuje w starostwie powiatowym za 2 tys i poziom wiedzy na pewno mam nie mniejszy niż ten Pan…. gratulacje ze potrafi tak sie ustawic

  3. I przez takie osoby potem jest przekonanie “ile to się w urzędach nie zarabia za siedzenie i picie kawy”
    Kto siedzi to siedzi i zarabia krocie, a niektórzy w tym samym urzędzie po kilkunastu latach pracy i papierków po uszy nie mają nawet 3 tysięcy na ręke. Ale dobrze, że zostało to poruszone. Ja na miejscu wójt nie mogłabym spojrzeć innym pracownikom w twarz….Wstyd.

    • I na remontach gminnych mieszkań. Widziałam w jakich warunkach mieszkali ludzie w Mlodojewie. Pani wójt, powinna się pani wstydzić. Cały sufit był w grzybie, dosłownie cały, a pani twierdziła, że remontu dachu nie bedzie, bo nie ma w kasie gminy pieniędzy. Wstyd.

  4. Wystarczy posłuchać wypowiedzi Kukulskiego na sesji rady powiatu. Toż to bełkot bez jakichkolwiek konkretów. I to jego “se”. Dramat. Kto tych ludzi wybiera?

  5. Kiedyś do szkoly jeździło się rowerem albo pieszo a teraz każdemu dupe trzeba by zawiezc pod sama szkole i jeszcze źle. Szkole najlepiej w każdej wsi a potem kazdy narzeka że na inwestycje nie ma. Ludzie co wy w końcu chcecie….nic nie pasuje, jak wam źle to jest teraz takie modne slowo na w wypie….ć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ