SP Drążna – Posprzątali cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Kochowie ( zdjęcia!)

258
wyświetlenia

W słoneczne przedpołudnie uczniowie, rodzice i nauczyciele SP Drążna spotkali się na cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Kochowie. Jak co roku przystąpiono do prac porządkowych, podczas których wyzbierano śmieci, wyrwano chwasty, wygrabiono liście, usunięto suche gałęzie oraz uporządkowano nagrobki.

Systematyczna opieka nad obiektem sakralnym przyczynia się do pielęgnowania bardzo dobrych relacji wśród społeczności szkolnej. Ponadto stwarza możliwość edukacyjnej roli młodzieży na płaszczyźnie regionalnej.
Rozwijanie zdolności drzemiących w uczniach i wyeksponowanie tego, co w historii terenu interesujące, to ciekawy sposób na realizację działań wychowawczych i rozwijanie edukacji regionalnej.
Z wielkim zaangażowaniem w sprzątanie cmentarza włączyli się uczniowie klasy VII i VIII: Roksana Gołdych, Nikola Majchrzak, Kinga Kamińska, Paweł Kalecki, Gracjan Kapuściński, Jakub Kozłowski, Mateusz Mroziński oraz Wojciech Piński. Opiekunowie sobotniego przedsięwzięcia – Anna Kozłowska i Barbara Bereszyńska składają szczególne podziękowania za poświęcony czas i wytężoną pracę rodzicom: Joannie Kujawie, Krzysztofowi Mrozińskiemu oraz Mieczysławowi Gołdychowi.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ