Sołecki projekt zwyciężył w Funduszu Obywatelskim

751
wyświetlenia

Znamy już oficjalne wyniki głosowania prowadzonego w ramach Budżetu Obywatelskiego. Przypomnijmy, że w głosowaniu, które trwało od 1 do 20 czerwca udział wzięło 6 zadań.

W dniach od 20 do 21 czerwca Zespół Programowy do obsługi Budżetu Obywatelskiego Gminy i Miasta Witkowo na 2019 rok dokonał sprawdzenia poprawności i przeliczenia oddanych głosów. Poniżej prezentujemy Protokół i wyniki głosowania.

Podczas spotkania z Wnioskodawcami Łukasz Scheffs– Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo pogratulował wszystkim Wnioskodawcom pomysłów i podkreślił, że dzięki ich zaangażowaniu kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego w Gminie Witkowo zakończyła się sukcesem. W dalszej części spotkania szczególne podziękowania skierował do Autorów zwycięskiego projektu, który zdobył największą liczbę głosów.

Wybrany projekt to wspólna inicjatywa gospodarzy czterech sołectw z terenu naszej gminy: Gabrieli Szeszyckiej, Janiny Wędzikowskiej, Małgorzaty Woźniak oraz Krzysztofa Bykowskiego. Zwycięskie zadanie obejmuje urządzenie stref relaksu przy istniejących świetlicach wiejskich w sołectwach: Mielżyn, Mąkownica, Ruchocin i Jaworowo. Projekt otrzymał 993 głosy od mieszkańców.

W ramach projektu zostaną zakupione i zamontowane m.in. urządzenia siłowni zewnętrznych, altany drewniane, podesty sceniczne, namioty oraz meble ogrodowe. Realizacja tej inwestycji umożliwi propagowanie zdrowego trybu życia w każdym wieku oraz pozwoli na zwiększenie oferty spędzania wolnego czasu. Zwycięskie zadanie zostanie wpisane do projektu Budżetu Gminy i Miasta Witkowo na 2019 rok.

źródło: witkowo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ