Sołecki finał w Sławoszewku

705
wyświetlenia

Po raz trzeci zmierzyły się sołectwa z gminy Kleczew. Finałowe rozgrywki odbyły się w sobotę 2 września, w Sławoszewku.

Sezon letni to w gminie Kleczew czas pikników rodzinnych, podczas których od trzech lat odbywa się Turniej Sołectw o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Kleczew Marka Wesołowskiego. W lipcu i sierpniu eliminacje rozegrane zostały w Złotkowie, Budzisławiu Kościelnym i Jabłonce. W finale, który tradycyjnie zorganizowany został podczas Święta Ziemniaka zmierzyło się pięć zespołów. Rywalizacja była niezwykle emocjonująca. Wśród konkurencji były m.in. wyścig z jajkiem, ubijanie piany z białek, rzut piłką lekarską, tor przeszkód czy wbijanie gwoździa.
Ostatecznie wygrali gospodarze – drużyna ze Sławoszewka. Drugie miejsce zajęło sołectwo Kalinowiec, trzecie Przytuki, czwarte Zberzyn, a piąte Budzisław Kościelny.

Zawody były częścią Pikniku Rodzinnego, podczas którego nie zabrakło atrakcji dla dzieci, występów artystycznych i smakołyków. Przysmaki z ziemniaków, chleb ze smalcem, rozmaite placki i całe mnóstwo innych smakołyków przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich na Piknik Rodzinny w Sławoszewku. W tym roku w organizację imprezy włączyło się Stowarzyszenie “Między Ludźmi i Jeziorami”, do którego gmina Kleczew należy. Poczęstunek przygotowały KGW Nieświastów (gm. Kazimierz Biskupi, KGW Wiśniewa (gm. Wilczyn), KGW Goplana (gm. Skulsk) i KGW Sławoszewek (gm. Kleczew). Organizatorami imprezy byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kleczewie, KGW i OSP w Sławoszewku.

źródło: kleczew.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ