Śmiertelny wypadek na A2. Wyznaczono objazdy!

7121
wyświetlenia

Po godzinie 10.00 na autostradzie A2 na wysokości miejscowości Graboszewo, w stronę Poznania, doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów.

Wstępne ustalenia wskazują, że mógł ulec awarii jeden z samochodów dostawczych, drugi podjechał najprawdopodobniej w celu udzielenia pomocy. Najprawdopodobniej na ta sytuację mogła najechać i zahaczyć od tyłu ciężarówka.
W efekcie wypadku jest jedna ofiara śmiertelna i dwie, którym udzielona została pomoc medyczna. Jedna z osób już pojechała do szpitala, drugą zabrał śmigłowiec Ratownictwa Medycznego. Na miejscu prokurator, kierownictwo komendy, strażacy i próbują udokumentować przebieg tragicznego zdarzenia.
Kierunek w stronę Warszawy jest przejezdny. Był wstrzymany tylko na chwilę, kiedy lądował śmigłowiec. Kierunek na Poznań jest całkowicie zablokowany. Trwają prace, żeby udostępnić jedną nitkę drogi.
Objazdy od strony Konina na węźle Słupca należy kierować się na drogę krajową K92 i możliwy powrót na autostradę A2 jest we Wrześni. W newralgicznych miejscach są policjanci i pomagają w płynności ruchu drogowego.

Inf Marlena Kukawka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ