Śmieci podrożeją

706
wyświetlenia

Na gminę Zagórów i nie tylko spadnie prawdziwa „plaga śmieciowa”. Cena za śmieci prawdopodobnie w listopadzie wzrośnie o 50 procent.

Miejski Zakład Odpadami Komunalnymi w Koninie jest właścicielem 90 procent udziałów w tej spółce. Pozostałymi właścicielami udziałów są poszczególne gminy, które dawniej wchodziły w skład byłego województwa konińskiego. Gminy znalazły się w sytuacji podbramkowej, ponieważ są zobowiązane do składowania odpadów właśnie w Koninie.

W rozmowie z zastępcą burmistrza miasta i gminy Zagórów Romanem Kultermanem usłyszeliśmy, iż wszystkie gminy oprotestowały pomysł MZOK w Koninie- Wszystkie decyzje będą zależały od zarządu, co zrobi teraz główny udziałowiec. Miasto Konin ma około 90 procentów udziałów w tej spółce. Wspólnie z gminami możemy walczyć o tę cenę, która jest za wysoka. Nie możemy odstawiać śmiecić w inne miejsce, ponieważ jest wymóg, że trzeba te śmieci odstawiać do Konina. Podwyżka wzrośnie o 50 procent. Okazuje się, że pod koniec roku karmi się nas takimi dobrymi informacjami. Przesłali koszty, kalkulację, ale bez wyjaśnienia skąd wynika ta podwyżka – mówił zastępca burmistrza.

(…)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ