Słupecki MZEC wydzierżawi firma Veolia

1938
wyświetlenia
Mirosław Machowiak wyraził aprobatę dla zmian, które mają nastąpić w MZEC.

W najbliższy czwartek radni podejmą uchwałę o wydzierżawieniu MZEC. Projekt uchwały wyraża zgodę na wydzierżawienie Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej wraz z siecią ciepłowniczą firmie Veolia, która od jesieni ubiegłego roku jest właścicielem miejskiej kotłowni.

Uznaliśmy, że sytuacja kiedy inny podmiot zarządza kotłownią , a inny administruje siecią ciepłowniczą może być niekorzystna dla ostatecznego odbiorcy płacącego za ciepło. Przykłady skupienia całości spraw ciepłowniczych w jednych rękach pokazują, że wzrost cen za ciepło jest niewielki lub podwyżki w pewnych latach w ogóle nie występują. W zamian za wieloletnią dzierżawę sieci ciepłowniczej miasto otrzyma czynsz, wykonane zostaną inwestycje na określoną kwotę – mówi burmistrz Michał Pyrzyk.

Kierunek takich zmian pozytywnie ocenia Mirosław Machowiak,  kierownik Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej, oraz władze Spółdzielni Mieszkaniowej, która jest największym odbiorca ciepła w naszym mieście.

3 KOMENTARZE

  1. Jak się kradło to MZEC przynosił straty …..ciekawe czy nowemu Właścicielowi będzie się opłacało? Jestem w stanie się założyć że TAK. Wniosek? Niech Pan Machowiak idzi już na emeryturę……upsssss!!!! Przecież Pan Mirosław już dawno jest na emeryturze i zajmuje stołek zamiast zwolnić etat komuś młodemu albo nowemu. Wstyd Panie menadzierze MZECu.

  2. Machowiak przed zamknięciem zakładu niech zwróci pieniądze miastu za paliwo, które państwowy sprzęt spalił przy pracach na jego prywatnej posesji oraz w polu a także za wożenie jego dzieci do szkół

ZOSTAW ODPOWIEDŹ