Słupeccy tratwiarze z wizytą u burmistrza

933
wyświetlenia

We wtorek 24 lipca o 14.30 słupeccy tratwiarze i bohaterowie ponad miesięcznej podróży opisywanej na łamach portalu Głos Słupcy, oficjalnie odwiedzili burmistrza Michała Pyrzyka.

Stefan Rdesiński i Wojtek Kosmalski szczerze podziękowali burmistrzowi i obecnej podczas wizyty szefowej promocji UM Arlecie Kolskiej – Hypkiej. Na spotkanie przynieśli jako prezenty specjalny baner z Flisu Odrzańsko – Warciańskiego i oprawioną fotografię legendarnej już w Polsce tratwy Szuszfol. Podczas rozmowy dowiedzieliśmy się, że zdjęcie słupeckiej tratwy znalazło się na wystawie fotograficznej w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Przy fotografii Szuszfola w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Podjęto również wstępne rozmowy o zorganizowaniu wystawy i prelekcji o karkołomnej podróży naszych bohaterów. Jak wspomniał Wojtek podczas flisu byli jedyna “tratwą – pływadełkiem”, która była wspierana przez władze miejskie i wiozła dumnie przed sobą herb miasta. Okazało się też, że jako jedyni reprezentowali w tej ogólnopolskiej imprezie Wielkopolskę. Nie należy jednak zapominać, że sam Flis Odrzańsko – Warciański był tylko połową trudnej wędrówki jaka w wakacje 2018 przebyli słupeccy tratwiarze.

Piotr Stróżyk

Opowieści o całej podróży Stefana i Wojtka znajdziecie tutaj :

https://wirtualnyregion.pl/tratwa-przez-polske-doplyneli-szczesliwie-do-szczecina/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ