Słupeccy strażacy podsumowali 2018

717
wyświetlenia

7 lutego w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Słupcy, odbyła się narada roczna, podsumowująca działalność słupeckich strażaków w 2018.

Na zaproszenie Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy bryg. Rafała Chmiela odpowiedzieli następujący goście, którzy swoją obecnością uświetnili naradę:
st. kpt. Marek Piekutowski – przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego w Poznaniu
Czesław Dykszak – Wicestarosta Słupecki
Eugeniusz Grzeszczak – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
insp. Maciej Kusz – Komendant Powiatowy Policji w Słupcy
Rafał Spachacz – Dyrektor SP ZOZ w Słupcy
– Burmistrzowie i Wójtowie Miast i Gmin powiatu słupeckiego
– Komendanci Gminni jednostek OSP z powiatu słupeckiego
– kierownictwo oraz załoga KP PSP w Słupcy

Rozpoczęcie narady odbyło się przez złożenie meldunku przedstawicielowi Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego st.kpt. Markowi Piekutowskiemu przez dowódcę uroczystości mł.kpt. Jerzego Orchowskiego.
Następnie, Komendant Powiatowy PSP w Słupcy bryg. Rafał Chmiel jak i przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu st.kpt. Marek Piekutowski, podziękowali samorządom, przedsiębiorstwom, funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym komendy oraz druhom Ochotniczych Straży Pożarnych za wspólne działania i przedsięwzięcia, które pozwoliły, na wysokim poziomie, zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu w poprzednim roku.
Na zakończenie narady odbyła się projekcja filmu przedstawiającego najbardziej spektakularne akcje ratowniczo-gaśnicze, które miały miejsce w 2018. Przybyli goście mogli zapoznać się również z nowo zakupionym sprzętem przez słupecką komendę. Zaprezentowano również nowy nabytek – symulator zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego, który będzie służył mieszkańcom powiatu słupeckiego do prelekcji na temat bezpieczeństwa pożarowego.

Inf. st.sekc M.Nachowiak; Fot mł. bryg. Dariusz Różański

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ