Słupca zdominowała “Anioły 2020″w Kazimierzu Biskupim!

674
wyświetlenia

W środę 8 stycznia 2020 w Kazimierzu Biskupim odbył się międzypowiatowy 23. Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej „Anioły 2020”. Na deskach Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentowało się 7 zespołów z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Komisja artystyczna pod przewodnictwem Pauliny Pachulskiej-Wojdak (instruktor teatru w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie) przyznała nagrodę główną „Anioła” i 500 zł grupie teatralnej „Jedyneczki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Słupcy za spektakl „On wraca do nas, jak bumerang”. Grupę prowadzą Beata Zimniewicz i Natalia Loritz.
Dwie równorzędne nagrody i 300 zł powędrowały do Zespołu „Human Sapiens” z Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy i „Pszczółek” z przedszkola „Jarzębinka”. Licealiści pracowali pod kierunkiem Anny Halaby, a przedszkolaków w spektaklu „ Mały chłopiec i wielki rozbójnik” przygotowała Paulina Wiechcińska Maria Wartecka i Agnieszka Miłos.
Wyróżnienia i nagrody książkowe otrzymały dwie placówki. Grupa „Jesteśmy, aby pomagać” ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy prowadzona przez Annę Kuchowicz, oraz „Stokrotki” z przedszkola „Miś” przygotowane przez Annę Gasik.
Wszystkie nagrodzone zespoły wspierała instruktor teatru Anna Czerniak oraz instruktor muzyki Przemysław Kwiatkowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ