Słupca-Odrzucono organizację referendum o połączenie miasta z gminą. Działacze nieprofesjonalnie zbierali podpisy!

516
wyświetlenia

Niestety to smutna prawda. Jak się dowiedzieliśmy od osób zainteresowanych połączeniem miasta z gminą Słupca działacze, czyli osoby zbierające podpisy robili to niechlujnie i niestarannie. Prawie wszystkich błędów mogli uniknąć. Szkoda.

W czwartek 19 sierpnia odbyła się nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Słupca. Sesja została zaplanowana w celu ogłoszenia organizacji referendum społecznego w celu ustalenia jaki procent mieszkańców jest za połączeniem miasta i gminy Słupca.
Wiemy że na 1234 podpisy, które gwarantowały przeprowadzenie referendum tylko 129 okazało się ważnych z przyczyn formalnych. Poniżej przedstawiamy uwagi komisji, z których wynika niechlujstwo i najwyraźniej brak profesjonalizmu.

Organizatorzy tak szczytnej i modnej od wielu lat idei. Niestety działając w pośpiechu, za to bardzo dobrze lansując się w lokalnej prasie nie przypilnowali tak zwanych drobiazgów. Ale nie poddają się i na swoim fanpage dzielnie informują mieszkańców , że będą walczyć dalej! Gratulujemy wytrwałości a czytelnikom proponujemy przeczytać zamieszczone poniżej oświadczenie organizatorów referendum w kwestii połączenia miasta i gminy Słupca. Link do oświadczenia w oryginale – Połączmy Miasto z Gminą

Jeżeli wniosek zostanie pomimo wszystko przyjęty przez Radę Miasta Słupca, która odbędzie się o 14.00. natychmiast państwa poinformujemy. Cuda się zdarzają.

Uzupełnienie – 14.23 19.08.21
Rada miasta odrzuciła wniosek. Bohaterom działań na rzecz połączenia miasta i gminy Słupca pozostało odwołanie. Możemy się domyślać, że nie złożą.

Piotr Stróżyk

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ