Słupca-Odbiorą niebezpieczne psy ich właścicielowi

3652
wyświetlenia

Dzisiaj 4 czerwca burmistrz miasta Słupca Michał Pyrzyk podpisał decyzję na tymczasowe odebranie psów słupczaninowi Tadeuszowi J. Dalszy rozwój wydarzeń zależy od postępowania policji i decyzji sądu.

Policja złoży wniosek do sądu, e by ten w postępowaniu karnym zamienił odebranie psów na stałe. Psy na razie trafią do schroniska. Jeżeli sąd orzeknie na niekorzyść właściciela psy pozostaną na stałe w schronisku. Przypominamy, ze poprzez ostatnich kilka miesięcy psy słupczanina pogryzły na terenie miasta 5 osób. Ostatnio sześcioletnia dziewczynkę, którą na szczęście przed poważniejszymi obrażeniami uratowała jej mama. Psy zostaną odebrane przez pracownika schroniska w obecności przedstawiciela UM i Policji.

9 KOMENTARZE

 1. Odebrać psom niebezpiecznego właściciela , oddać “pod sąd “. Psy do resocjalizacji do tresera, właściciela …..

  • Jeśli założymy zbiórkę funduszy na “tresera” to się Pan dorzuci?
   Prawda jest taka, że pozbyto się problemu i się o nim zapomni = psy spędzą resztę swojego życia nie wychodząc z kojca w schronisku. Parę lat temu odebrano temu panu 4 dorosłe psy (szczeniaków nie liczę, one znalazły domy). Te psy nie są w stanie nikomu innemu zaufać, są nieadopcyjne. Bez zakazu posiadania kolejnych zwierząt, na podwórku owego pana pojawią się zaraz następne psy.

   • Nie ma psów nieadopcyjnych, sa tylko nieodpowiedzialni ludzie, więc nie pisz bzdur, bo pies to nie dziki tygrys i może w dobrym domu normalnie funkcjonwać. “Nieadopcyjny” to pierdoły wymyślone po to by psy zrobić jeszcze wiekszą krzywdę, a inni bezmyślnie to powtarzają.

    • inne psy tego pana są w schronisku od 4 lat, ale może faktycznie źle określiłam – nie są nieadopcyjne tylko po prostu nie ma chętnych osób, by takie psy adoptować. Ludzie wolą psy, które same się garną do nich przez kraty i próbują zwrócić na siebie uwagę i słodką minką “wyprosić” adopcję. Promujemy je w ogłoszeniach, oswajamy, jedna z suczek funkcjonuje już normalnie, po wielu miesiącach pracy jest w stanie zaufać i dać się zbliżyć obcej osobie, a jednak nikt odwiedzający schronisko nie zwraca na nią uwagi. Wiem po prostu, jak trudno znaleźć domy, dla psów, które mają przypiętą “łatkę”. Schronisko nie zapewnia psom pracy z behawiorystą, dlatego ta droga do pełnej socjalizacji zajmuje nam, wolontariuszom amatorom, sporo czasu.

 2. To trzeba powiedzieć władza się wzięła 5 osób pogryzly A oni się dopiero biorą brawo wielkie miasto SŁUPCA !!!!

 3. Właścicielowi kaganiec na pysk założyć i zamknąć w schronisku razem ze swoim psem.Co zwierzęta winne źe wlasciciel, nieodpowiedzialny?Karygodne jest to źe AŹ 5 osób musiało być poszkodowanych zanim za gościa ktoś się wziął a przecieź jak sie mylę to teraz nawet za brak kagańca moźna dostać dotkliwe kolegium

ZOSTAW ODPOWIEDŹ