Słupca – Dzień Pracownika Socjalnego w auli PSM

998
wyświetlenia

W auli Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy (22.11) odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Podczas spotkania wyróżniono pracowników socjalnych, przekazano szczere podziękowania za ich trudną i odpowiedzialną pracę, a także gratulacje i najlepszych życzeń.

„Dzień Pracownika Socjalnego to nie tylko „kartka z kalendarza” informująca o święcie pracowników służb społecznych, ale przede wszystkim dzień, w którym szczególnie powinniśmy docenić trud i poświęcenie, jakich wymaga praca w tym sektorze. Pracownik socjalny to człowiek, którego cechuje niezwykła wrażliwość i empatia. Pracownik socjalny to zawód, który wymaga konsekwencji i tolerancji. Pracownik socjalny to trudna praca wymagająca taktu i ciągłej dyspozycyjności” – takie oto słowa wprowadzenia usłyszeli licznie zgromadzeni goście i pracownicy socjalni z ust prowadzących uroczyste spotkanie: Karoliny Kowalskiej i Przemysława Kwiatkowskiego.
Zaproszenie na tę szczególną uroczystość przyjęli samorządowcy miast i gmin naszego powiatu ze starostą Jackiem Bartkowiakiem na czele, jak również przedstawiciele instytucji współpracujących z sektorem pomocy społecznej.
Okolicznościowy wykład nt. „Pracownik socjalny a współczesna praca socjalna. Od tradycji po innowacje” wygłosiła Maria Krupecka – Radca Wojewody Wielkopolskiego,
Najlepsze życzenia i słowa uznania dla trudnej i odpowiedzialnej pracy przekazał, w imieniu własnym i zgromadzonych samorządowców, starosta Jacek Bartkowiak.

Uroczyste spotkanie stało się okazją do złożenia serdecznych życzeń i gratulacji, świętującej 40-lecie pracy zawodowej, Bożenie Barej – zastępcy dyrektora DPS w Strzałkowie.
Artur Cygan – dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Strzałkowie, wspólnie ze współpracownikami, przygotował prezentację podsumowującą 40-letnią pracę Bożeny Barej w DPS w Strzałkowie. Jubilatka nie kryła zaskoczenia i wzruszenia.
W dalszej części uroczystości podziękowano za ciężką pracę Wszystkim Pracownikom Socjalnym, wyróżnionych poproszono na scenę.
Z Domu Pomocy Społecznej w Skubarczewie nagrody otrzymały: Jolanta Bernaś i Katarzyna Górna.
Z Domu Pomocy Społecznej w Strzałkowie – Danuta Brzuśkiewicz, Halina Szablewska oraz Danuta Borowska.
Z Domu Pomocy Społecznej w Zagórowie – Alina Kierzek, Anna Wartak.
Z Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży z Interwencją Kryzysową w Lądku – Karolina Janicka a także pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupcy – Patrycja Górska.
Z Domu dla Dzieci i Młodzieży „Szansa” w Kosewie – Anna Adamczak.
Ze Spółdzielni Socjalnej „Dobry Adres” – prezes Spółdzielni Daniel Konieczka oraz Barbara Bruch i Aleksandra Wysokowska.
Z Zakładu Aktywności Zawodowej w Słupcy – wicedyrektor Iwona Stadnik oraz Paulina Czerniak.

Na zakończenie uroczystości muzyczna niespodzianka – zespół, składający się z uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Michalinowie w osobach: Małgorzata Jasińska, Anna Juszczak, Dariusz Harmaciński, Damian Markiewicz oraz terapeuci zajęciowi Ewelina Szumigalska, Milena Drećko i Jolanta Marciniak. W wykonaniu zespołu publiczność wysłuchała utwór „When I’m gone” z filmu Pitch Perfekt, który w oryginale wykonuje Anna Kendrick. W utworze wykorzystuje się technikę kap song, którą doskonale opanowali nasi artyści.
Danuta Szpiler – dyr. PCPR w Słupcy odebrała listy gratulacyjne i przyjęła najlepsze życzenia wraz z podziewaniami za współpracę.

Starostwo Powiatowe, fot Katarzyna Rybicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ